Podsumowanie programu „Technologie z klasą”.

Podróże z Kodeuszem nauczyły dzieci klasy 2C Szkoły Podstawowej w Wyszkowie, jak korzystać z nowoczesnych technologii.

Dzieci poznały nowe programy, nauczyły się rysować i animować postaci. Ostatnie zajęcia pokazały, że dzieci wspaniale poruszają się w świecie komputerów i ich oprogramowaniu. Wymieniali się pomysłami i doświadczeniami wykorzystując z nowoczesnych  technologii . Moi uczniowie byli w dobrej sytuacji, ponieważ program „Technologie z klasą” realizowali podczas zajęć kółka informatycznego, które odbywało się raz w tygodniu. Pracowaliśmy bez pośpiechu i stresu, mogliśmy wymieniać informacje między sobą. Jeśli pojawił się problem na jednych zajęciach, mogliśmy rozwiązać go na następnych. Każda lekcja , na której dzieci pracowały na komputerach była dla nich nie tylko nauką ale przede wszystkim zabawą. To już drugi rok naszej współpracy ze „Scenariuszami lekcji”.

Ewa Mielczarczyk