„Antonio Vivaldi – 4 Pory Roku dla dzieci”.

27 maja klasy 1b i 2a uczestniczyły w koncercie edukacyjnym w Sali Widowiskowej WOK Hutnik pt.: „Antonio Vivaldi - 4 Pory Roku dla dzieci”.

Była interakcja z dziećmi, multimedia i muzyka. Cztery Pory Roku Vivaldiego powstają na oczach dzieci, przy ich aktywnym udziale. Przewodnikiem po świecie dźwięków i zjawisk przyrody jest teatralna lalka, a interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliża arcydzieła kanonu muzyki. Dzieci mogły rozgrzać dłonie klaskaniem, stopy tupaniem, a muzyka wypełniła nasze serca. Małym słuchaczom koncert bardzo się podobał.

Po koncercie uczniowie mogli obejrzeć wystawę szytą na miarę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie pt.: „Gałgankowe inspiracje”. To kilkaset prac płaskich i przestrzennych uszytych z materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknych prac.

Iwona Godleś