V TURNIEJ WIEDZY O LESIE.

7 czerwca odbył się w Nadleśnictwie Wyszków V Turniej Wiedzy o Lesie. W zmaganiach wzięło udział 90 uczniów czyli trzydzieści  drużyn ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu wyszkowskiego.

W skład każdego zespołu wchodziło po trzech uczestników. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Każda z drużyn miała do pokonania trasę przez las, gdzie pod okiem leśników czekały na uczniów zadania  do rozwiązania m.in. rozpoznawanie drzew, roślin runa leśnego, rozpoznawanie ssaków oraz ich tropów, owadów, form ochrony przyrody. Uczniowie musieli również wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu sozologii rozwiązując krzyżówkę.

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV - VI uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Drużyna w składzie: Olga Zdrojewska, Nikola Baranowska i Amelia Ponichtera.

W kategorii Szkół Podstawowych klas VII- VIII i III Gimnazjum uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Drużyna w składzie: Julia Gudanis,  Maja Rosińska i Miłosz Malinowski.

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy a laureatom nagrody rzeczowe: powerbanki, pendrivy, piłki i piórniki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekun - Ewa Landoch