• Odwiedziło nas: 3291926

,,Dziel się uśmiechem"

Projekt realizowano w klasach pierwszych od października 2018r do czerwca 2019r. Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej,

Dzieci biorące udział w projekcie otrzymały wyjątkowe zestawy do pielęgnacji zębów. Nauczyciele zostali wyposażeni w zeszyty metodyczne , zawierające opisy  czterech bloków tematycznych wraz ze wskazówkami do prowadzenia zajęć. Uczniowie otrzymali zeszyty ,,Ja i moje zęby”, w których były informacje na temat higieny jamy ustnej, opisana budowa i funkcje zęba, piramida żywienia a także kontrola i wizyta u stomatologa. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, grały w gry planszowe, oglądały filmy , uczyły się prawidłowo myć zęby.

Program ,,Dziel się uśmiechem” powstał we współpracy PCK i firmy Mars Polska.

Matak Elżbieta