Pogadanka nt. bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

15 października klasy IA, IB, IC, III B uczestniczyły w spotkaniu z policjantem i strażakiem.

Cele spotkania :

1.Uświadomienie uczniom zagrożeń występujących we współczesnym świecie.

2.Wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zachowań w sytuacjach niebezpiecznych.

3.Zaznajomienie dzieci z metodami i specyfiką pracy poszczególnych służb dbających o bezpieczeństwo w mieście.

4.Poinformowanie uczniów, gdzie i do kogo mogą się zwracać w sytuacjach zagrożenia różnego rodzaju.

5.Ćwiczenie z dziećmi umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie przeprowadzili pogadankę na temat specyfiki zawodu policjanta i strażaka, jak również na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, używania odblasków po zmroku oraz rozmowa o zagrożeniach współczesnego świata i sposobów zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu. Na zakończenie spotkania, każdy chętny uczeń mógł spróbować własnych sił podczas udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy st. kpt. Marcinowi Turowskiemu oraz st. sierż. Wioletcie Szymanik za przeprowadzenie interesującej       i niezwykle pouczającej pogadanki.

Wychowawczynie: H. Ambroziak, W. Runo, A. Groszkiewicz, J. Hanusiak