Międzynarodowy Dzień Rodziny.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny przypada na 15 maja.
Święto to zostało ustanowione 20 września 1993r.

Czym jest rodzina?

Rodzina jest najmniejszą, najstarszą i najpowszechniejszą formą życia społecznego.

Rodzina to bezpieczeństwo, stabilizacja i szczęście.

Jak wzmacniać więzy rodzinne?

1. Spożywajcie wspólnie posiłki- niech stanie się to  nawykiem,  momentem gdzie możemy wspólnie porozmawiać, wymienić zdania, opowiedzieć sobie różne historie.

2. Znajdźcie wspólne hobby- aktywność, która zaangażuje wszystkich członków rodziny jest kolejnym elementem, dzięki któremu można spędzić więcej czasu razem, pogłębić relacje.

3. Rozmawiajcie- otwarte i szczere rozmowy poprawią komunikację i wyćwiczycie wypracowywanie kompromisów. Pamiętajcie, by argumentować swoje zdanie.

4. Bawcie się! Grajcie w planszówki, oglądajcie razem filmy, wymyślajcie wspólne zabawy.

5. Cieszcie się- z każdego dnia, ważnych momentów. Pielęgnujcie tradycje rodzinne.

Te wskazówki, pomogą Wam budować pozytywne relacje, porozumienie i więź rodzinną. PAMIĘTAJCIE, najważniejsze, by mieć dla siebie czas!

„Rodzina jest jak gałęzie drzewa.

Wszyscy rośniemy w innych kierunkach, lecz zawsze łączą nas korzenie.”

Anna H. Niemczynow

Psycholog, Eliza Kulesza- Godlewska