Giganci programowania.

Szanowni Państwo,

w związku z organizacją III edycji akcji edukacyjnej Koduj z Gigantami zachęcamy Państwa do umożliwienia uczniom udziału w bezpłatnych warsztatach programowania, które odbędą się

w Wyszkowie 19 września 2020 roku.

Od pierwszej edycji warsztaty Koduj z Gigantami odbywały się w formie stacjonarnej. Taka forma prowadzenia zajęć pozwala na praktyczne poznanie działania programów, integracji uczestników oraz wspólnej zabawy podczas nauki.

Z uwagi jednak na obecną sytuację epidemiologiczną, na wypadek konieczności przeprowadzenia warsztatów w formie online, zakładamy rozwiązania, które są w pełni interaktywne i dają możliwość zadawania pytań głosowych, zdalnej prezentacji swoich zadań na ekranie i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

W przypadku, gdy zajęcia stacjonarne będą mogły się odbyć, deklarujemy zachowanie wszystkich wymogów i restrykcji rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Na bieżąco obserwujemy sytuację, aby móc odpowiednio reagować.

Koduj z Gigantami powstało z myślą o promowaniu idei nauki programowania wśród dzieci imłodzieży. Akcja ma charakter ogólnopolski i odbywa się cyklicznie we wrześniu i lutym począwszy od 2017 roku, tym razem już po raz siódmy, budząc szerokie zainteresowanie. Szczegółowy kalendarz warsztatów jest dostępny i na bieżąco aktualizowany pod linkiem: Kalendarz Koduj z Gigantami.

Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, ORE oraz Patronatem Honorowym Prezydentów/Burmistrzów Miast, w których odbywać będą się warsztaty.

W celu zapewnienia optymalnych warunków nauczania oraz spełnienia wymogów sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, a przed udziałem w zajęciach wymagana jest rejestracja online:

Mając na uwadze promowanie idei nauczania programowania zależy nam, aby informacja o wydarzeniu dotarła do jak najszerszej grupy osób, a co za tym idzie, by z bezpłatnych warsztatów programowania skorzystała jak największa liczba uczniów.

Z wyrazami szacunku,

Beata Pawlak