Projekt edukacyjny pt. ,, Szóstoklasiści czytają baśnie pierwszakom ”.

Literatura to niezwykły świat, pełen fantastycznych, mądrych i wartościowych baśni. To one były inspiracją do realizacji projektu edukacyjnego pt. ,, Szóstoklasiści czytają baśnie pierwszakom ” w ramach zajęć unijnych Laboratorium Wiedzy w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.

Korzyści z czytania jest bardzo dużo, trzeba je tylko sobie uświadomić i przekonać do czytania młodych odbiorców. Ważnym elementem, który ma wpływ na popularyzację czytelnictwa, jest zaszczepienie u dzieci miłości do książek poprzez pokazanie im, że czytanie może być także rozrywką, że to nie jest tylko obowiązek szkolny. Umberto Eco twierdzi: „Kto czyta książki, żyje podwójnie…”. Dlatego warto zachęcać do czytania, pokazywać młodym ludziom, że czytanie wzbogaca człowieka. Z takim zadaniem zmierzyli się uczniowie klasy 6d pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Jolanty Królikowskiej, czytając w klasie 1a i kl. 1b „Calineczkę” Hansa Christiana Andersena. O tym, że pierwszoklasiści uważnie słuchali baśni, świadczyły dobre odpowiedzi podczas quizu ze znajomości przeczytanego utworu.

Jolanta Królikowska