Dzień wody w klasie 2b.

Tegoroczna edycja Dnia Wody odbywa się pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody” . Klasa 2b nie pozostała obojętna wobec ubywających zasobów braku wody.

Uczniowie wykonali okazjonalne plakaty, promujące oszczędzanie wody oraz podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. W zainscenizowanym „źródełku” pozostawili swój ślad w kropelce wody, wymyślali i wyszukiwali stosowne hasła, które umieścili na kropelkach, przekazali przesłanie recytując wspólnie wiersz oraz wykonali rybki- przypominajki, które zawisną w łazienkach, aby przyczynić się do dobrze pojętego oszczędzania wody. Podjęte przez klasę 2b działania, uświadomiły im, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją cenić, szanować , chronić jej zasoby i we właściwy sposób wykorzystywać, by jej nigdy nie zabrakło. Do tematyki powrócimy za rok.
Dziękujemy Rodzicom w zaangażowanie się do obchodów Dnia Wody w naszej klasie.