Projekt badawczy 3b.

Uczniowie klasy 3b zakończyli kilkutygodniowy projekt badawczy pt. „Wzrastanie roślin”. Zostali podzieleni na zespoły, w których każdy otrzymał odpowiedzialną funkcję. Wspólnie zdecydowali jaką roślinę będą badać w projekcie, następnie postawili pytanie badawcze i przygotowali potrzebne materiały do przeprowadzenia badania.

Uczniowie zakładając hodowlę oprócz dbania o swe rośliny, prowadzili dzienniki obserwacji, w których zapisywali zachodzące zmiany oraz utrwalali je na zdjęciach. Każdy zespół codziennie dbał o swą roślinkę i sprawdzał czy ma odpowiednie warunki do rozwoju.

Hodując rośliny uczniowie poznali jej cykl życiowy oraz dowiedzieli się, czego potrzebują rośliny, żeby rosnąć. Poprzez samodzielne dochodzenie do wniosków na podstawie działania, uczniowie przyswoili wiadomości, zdobyli nowe doświadczenie. Zdalne podsumowanie projektu zachęciło uczniów do założenia kolejnej hodowli roślin.

Iwona Godleś