Spotkanie autorskie w Waldemarem Cichoniem.

5 maja o godzinie 10.00 uczniowie z klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem. Połączyli się z pisarzem za pomocą Internetu.

Wcześniej uczniowie przygotowali się do zajęć, poznając fragmenty książek pisarza, np. „Cukierku, Ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku” i „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie”.  Dzięki rozmowie z Panem Waldemarem Cichoniem najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak można zostać pisarzem, dzięki czemu powstają bohaterowie książek. Niespodzianką było poznanie głównego bohatera Cukierka - kota należącego do rodziny pisarza. Uczniowie dowiedzieli się, że Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem Marcelem i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią. Słodkie imię, jak wyjaśnił Pan Waldemar, jest mylące, gdyż czworonóg zajmuje się zazwyczaj jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i - oczywiście niechcący - nieustannie przysparza kłopotów. Na koniec spotkania autor przeczytał fragment książki pt. „Cukierku, Ty łobuzie !”.
 Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku, Tu łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych. Wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją od autora.

Katarzyna Zacharska