• Odwiedziło nas: 3291948

Sukces w Turnieju BRD- uczniowie naszej szkoły najlepsi w powiecie i rejonie.

22 kwietnia w hali WOSiR w Wyszkowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym.

Turniej zorganizowany był w dwóch grupach wiekowych. Grupa I to uczniowie w wieku 10-12 lat, grupa II to pozostali, starsi uczniowie szkół podstawowych, którzy zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego dotyczących w szczególności pieszych, rowerzystów i motorowerzystów  oraz rozwiązanie testu dotyczącego pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Weronika Stokarska, Oliwier Tybura, Oliwia Zęgota.

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza drużyna  zajęła I miejsce i tym samym awansowała do kolejnego etapu- eliminacji rejonowych, które już za niecały tydzień odbędą się w Przasnyszu.

Naszym uczniom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w powiecie i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

Sukces w Turnieju BRD

Dnia 28.04.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu  zostały przeprowadzone rejonowe eliminacje do XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych.  Konkurs polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego, który się składał z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo test skrzyżowań składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności  przejazdu przez skrzyżowanie.

W turnieju wystartowały drużyny z powiatu makowskiego, wyszkowskiego, ciechanowskiego i przasnyskiego.
Reprezentującą naszą szkołę drużyna zajęła I miejsce.

Skład drużyny: Weronika Stokarska, Oliwier Tybura, Oliwia Zęgota.

Serdecznie gratulujemy miejsca na podium i życzymy sukcesów w eliminacjach wojewódzkich.

Turnieju BRD

12 maja trzyosobowa drużyna z naszej szkoły pod opieką pani Joanny Wójcik rywalizowała w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Weronika Stokarska, Oliwier Tybura, Oliwia Zęgota zmierzyli się z nie lada wyzwaniem rozwiązując testy wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i sytuacji na skrzyżowaniach oraz wykonując zadania praktyczne. Oceniana była sprawność jazdy rowerem po torze przeszkód, umiejętność jazdy zgodnie z przepisami w miasteczku ruchu drogowego oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi uczniowie spisali się wspaniale! Drużyna zajęła piąte miejsce. O lokacie decydowały niewielkie różnice w punktacji.

Gratulujemy!!! i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Turnieju BRD!

Joanna Wójcik