XXVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY 2022”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w sześciu kategoriach wiekowych: „Żaczek”„ Maluch”, „Beniamin”, „Kadet”, „Junior” i „Student”.

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. W Polsce Głównym Organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Uczniowie biorąc udział w tym konkursie rozwijają swoje zainteresowania matematyczne oraz mają możliwość zaprezentowania zdobytej wiedzy. W naszej szkole w tym konkursie wzięło udział 17 uczniów.

Dwóch uczniów otrzymało wysokie wyniki: Wynik bardzo dobry (130 pkt na 150 pkt możliwych) uzyskał Wiktor Flur z klasy Vb i otrzymał dyplom, książkę „Wielokaty, Tangramy – pole a podział” oraz bon Empiku o wartości 100 zł. Wyróżnienie (98,75 pkt na 120) uzyskała Dorota Grabowska z klasy IVb i otrzymała dyplom oraz książkę „Miniatury Matematyczne”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu uzyskanych wyników i zapraszamy do Zabawy Matematycznym Kangurem w r.szk. 2022/2023.

Jolanta Sarnacka