Projekt „ Dzienniczek Lektury” w klasie Vb.

Celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, podniesienie poziomu czytelnictwa w klasie, kształcenie umiejętności pisania krótkich recenzji oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych.

Uczniowie klasy Vb mieli za zadanie wykonać krótki opis przeczytanej lektury zachęcający do przeczytania jej i wypożyczenia z biblioteki szkolnej. Niektórzy wykonali do tej książki ilustrację i widać, że mogą być prawdziwymi ilustratorami. Każda praca zawiera informację kto jest autorem tej książki i jaki jest jej tytuł. Uczniowie bardzo uważnie pracowali nad estetyką wykonania ilustracji oraz atrakcyjność wykonania pierwszej strony dzienniczka. Podsumowaniem projektu było wykonanie wystawy dzienniczków. Najciekawsze prace uczniowie przekażą do biblioteki szkolnej.

Jolanta Sarnacka