Wyjście klasy II A do Straży Pożarnej.

Tuż przed wakacjami, 23 czerwca, do Straży Pożarnej udali się uczniowie klas II a.

Strażak, pan Daniel opowiedział dzieciom o dyżurach czyli codziennej pracy strażaków. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne z których dowiedzieli się: -Jak skutecznie wezwać służby ratownicze? - Co trzeba robić podczas pożaru w domu i w szkole? - Jak zachować się podczas pożaru w lesie? - Jak zachować się podczas wypoczynku nad wodą? Po każdym filmie uczniowie ustalali kolejne, najważniejsze działania. Podczas zwiedzania remizy strażackiej uczniowie usłyszeli próbny alarm, oglądali stroje strażaków oraz samochód i jego wyposażenie. Na zakończenie sprawdzili swoje możliwości w laniu wody z węża strażackiego.

Wizyta w Straży Pożarnej była dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca. Utrwaliła bezpieczne zachowania w trudnych sytuacjach.

Hanna Ambroziak