ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

Nasza szkoła bierze udział w akcji projektu „Zbieram to”  prowadzonego przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Akcja ma na celu wsparcie posługi sercańskich misjonarzy, którzy codziennie śpieszą z pomocą słabym, chorym i ubogim w różnych zakątkach świata.

W ciągu 2 lat uczniowie zebrali 883 kg zużytych baterii, które zostały  przekazanie do Fundacji MissioCordisna cele charytatywne – pomoc najbiedniejszym krajom Afryki i Azji. Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali się w tę akcję włożyli również wkład w ochronę środowiska,  wspierając recykling zmniejszają ilość odpadów trafiających na wysypiska śmieci.

Należy pamiętać, że każda bateria wyrzucona do kosza na śmieci, do lasu lub na podwórko powoduje zagrożenie dla środowiska.

Ewa Landoch