„TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”.

Dnia 5 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbyła się XXXVIII edycja programu „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”.

Nasze uczennice otrzymały dyplomy od Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Henryka Kowalczyka.
I miejsce w konkursie w kategorii „Stroik wielkanocny” otrzymała Kornelia Kandybowicz z klasy III a pod opieką pani Hanny Ambroziak, II miejsce zajęła Zuzanna Sadowska pod opieką pani Edyty Brejnak a III miejsce otrzymała Aleksandra Wróbel z klasy III b pod opieką pani Bożeny Wyrzykowskiej.
Uczennice miały okazję poznać zwyczaje świąt wielkanocnych, spróbować potraw przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz obejrzeć rękodzieła wykonane przez twórczynie ludowe. Wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzcianki wykonały piękne kwiaty z krepiny.
Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie za zaproszenie naszych uczniów do udziału w programie „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”