V Gminny Konkurs Ekologiczno-Plastyczny

V Gminny Konkurs Ekologiczno-Plastyczny „Zwierzęta Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego”

dla uczniów klas III, zorganizowany przez  SP 2, został rozstrzygnięty.

W dniu 21 kwietnia  2023r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, do którego przystąpiło pięć szkół z Gminy Wyszków:  SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, I JSP „Language”.

Uczniowie wykonali  prace plastyczne na konkurs technikami: malarstwo, rysunek. Wykorzystali swój talent plastyczny przedstawiając piękno i różnorodność fauny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, oraz potrzebę jej ochrony. Podkreślają ważną rolę zwierząt dla środowiska naturalnego  i człowieka. Uczestnicząc w konkursie propagują działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.

W uroczystości podsumowania wzięli udział uczniowie nagrodzeni w konkursie,  ich opiekunowie oraz  rodzice. Dyrektor Szkoły p. Wiesław Pasek wręczył laureatom dyplomy i nagrody, a nauczycielom podziękowania.

Laureaci konkursu:

I miejsce         -  Oliwier Osik    SP 5

II miejsce        -  Kinga Matusik    SP 3

III miejsce       -  Pola Knochowska    SP 5

-  Bartosz Łojek    SP2

Wyróżnienie   -  Anna Sosnowska    SP 1

- Lena Stankiewicz    SP 1

- Agata Gryszkiewicz    I JSP  „Language”

- Eliza Śliwka    SP 3

Gratulujemy laureatom  osiągniętych wyników, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie pokonkursowej i  stronie internetowej SP 2. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Na zakończenie uroczystości, program o treści ekologicznej, przygotowali uczniowie klas 3a i 3b.

Koordynatorzy konkursu: H. Ambroziak, B. Wyrzykowska, A. Zacharska