KONKURS MATEMATYCZNY.

XXVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY 2023".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w sześciu kategoriach wiekowych: „Żaczek”„ Maluch”, „Beniamin”, „Kadet”, „Junior” i „Student”. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedziba w Paryżu. W Polsce Głównym Organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Uczniowie biorąc udział w tym konkursie rozwijają swoje zainteresowania matematyczne oraz mają możliwość zaprezentowania zdobytej wiedzy. W naszej szkole w tym konkursie wzięło udział 21 uczniów.

Cztery osoby otrzymało wysokie wyniki:

Wynik bardzo dobry (127,5 pkt na 150 pkt możliwych) uzyskał Piotr Lisek z klasy VIIIe i otrzymał bon Empiku o wartości 100 zł.

Wyróżnienie (116,25 pkt na 15pkt możliwych) uzyskał otrzymał Wiktor Flur z klasy VIb oraz Michalina Wójcik z klasy Vc i Tymoteusz Perzyna z klasy 4a. wszyscy uczniowie otrzymali książki „Miniatury matematyczne”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu uzyskanych wyników i zapraszamy do Zabawy z Matematycznym Kangurem w r.szk. 2023/2024.