WAŻNE  INFORMACJE

Świetlica szkolnajest czynna w godzinach 7.30-16.30.

W świetlicy obowiązuje regulamin świetlicy, z którym dziecko jest zapoznawane we wrześniu.

Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy.

Nie podlega opiece wychowawców dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić się u wychowawcy po wejściu do świetlicy.

Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.

Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice/opiekunowie.

W świetlicy przez cały rok szkolny obowiązuje zmiana obuwia.

Dziecko przebywające w świetlicy każdorazowo zgłasza potrzebę wyjścia ze świetlicy
u wychowawcy (np. do sklepiku szkolnego, biblioteki, itp.)

Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty. Prosimy aby dzieci
nie przynosiły do szkoły wartościowych przedmiotów np. telefonów komórkowych, MP3, PSP itp.

Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia oraz niezwłocznej aktualizacji danych.

Dzieci z klas I-III ze świetlicy odbierają rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione.

Uczniowie, którzy posiadają pisemne pozwolenie rodziców, mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu ale muszą swoje wyjście zgłosić wychowawcy świetlicy.

O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy rodzice muszą powiadomić wychowawców świetlicy na piśmie, z datą i podpisem.

W przypadku nieusprawiedliwionej, ciągłej nieobecności dziecka na zajęciach w świetlicy (powyżej 1 miesiąca), uczeń może być skreślony z listy dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Nauczyciele-wychowawcy świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym, pielęgniarką szkolną celem rozwiązywania napotkanych trudności
opiekuńczo-wychowawczych.