Gminny Konkurs Plastyczny "Jaki znak Twój – Orzeł Biały"

W związku z podwójną uroczystością Święta Szkoły i Święta Niepodległości odbył się , jak i w poprzednich latach Gminny Konkurs Plastyczny ‘’Jaki znak Twój – Orzeł Biały”.

Krótką historię Orła Białego przybliżyła uczniom organizatorka konkursu, pani Renata Fydrych.

Zanim orzeł trafił na godło , został znacznie wybielony. W rzeczywistości orzeł bielik ma białą głowę i końcówki skrzydeł. Poza tym jest brązowy. Na przestrzeni dziejów jego wygląd nieznacznie uległ zmianie, np. po II wojnie światowej, w 1948 roku orzeł stracił koronę, która jednak w 1990 roku, 25 lat temu powróciła na jego głowę.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Julia Gajc SP2 Wyszków

II miejsce – Maja Kowalkowska, Aleksy Postek SP1 Wyszków

III miejsce – Patrycja Lewandowska SP Olszanka

Wyróżnienie – Weronika Pawlak SP5 Wyszków

Wyżej wymienieni  uczniowie pracowali pod kierunkiem  nauczycielek - Renaty Fydrych, Marioli Przybysz, Wioletty Wysockiej oraz Jolanty Król.

Laureatom dziękujemy, a wszystkie szkoły zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

R.Fydrych