• Odwiedziło nas: 3281920

Piruet, pointa, paczka – czyli tajemnice baletu.

Dział Edukacji Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie wspólnie z Polskim Baletem Narodowym    realizuje  projekt edukacyjny-,, Piruet, pointa, paczka – czyli tajemnice baletu". Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i w ramach tego programu nasza  szkoła gościła dziś tancerzy z Polskiego Baletu Narodowego.

Uczniowie w sposób bardzo aktywny poznali  krótką historię  tańca i baletu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca i roli baletu w działalności Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Tancerze prezentowali różne techniki taneczne, dziewczynki mogły uczestniczyć w krótkich pokazach  choreograficznych. Spotkanie pozwoliło przybliżyć dzieciom balet jako dziedzinę sztuki ,rozwijać chęci próbowania różnych form aktywności twórczej oraz korzystania ze zróżnicowanej oferty kulturalnej.

Dziękujemy  pani Annie Malickiej- mamie uczennicy z klasy Ic, za zorganizowanie tego przemiłego spotkania z tancerzami.