ŁOMŻA

Uczniowie klasy Vc  i Vd wraz z P. Ewą Landoch i P. Alicją Kosińską byli na wycieczce w Łomży 11.06.2013r.

W wycieczce wzięło udział 40 dzieci.  Zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne, które istnieje dopiero od roku, Katedrę i Dom Zakonny  Braci Kapucynów.  Uczniowie byli zaskoczeni wieloma eksponatami  w muzeum oraz ich wiekowym pochodzeniem. Niektóre były aż z XIII wieku.  Po zwiedzaniu otrzymaliśmy w muzeum słodki poczęstunek .  Przy zwiedzaniu klasztoru,  dzieci zainteresowało życie Braci Kapucynów, przepełnione  pracą i  modlitwą. Pełne skromności i prostoty.    Później płynęliśmy statkiem po rzece Narwi.  Port w Łomży istnieje dopiero od 18 maja tego roku.Po trudzie zwiedzania   przekąsiliśmy „coś nie-coś” w MacDonaldzie.Wycieczkę zorganizowała katechetka Grażyna Sroczyńska przy dużej pomocy ks. Szymona Biedrzyńskiego, dla którego Łomża jest prawie rodzinnym miastem.

G.Sroczyńska