Międzyszkolna wycieczka do Drozdowa

14.VI.2017r. nasi uczniowie z klasy 2d i klasy 2e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie spędzili na terenie  dworku Lutosławskich. Dworek znajdujący się w Drozdowie, niewielkiej miejscowości za Łomżą jest obecnie siedzibą Muzeum Przyrody.

Podczas zwiedzania muzeum uczniowie mieli możliwość spotkać się  z polską przyrodą, historią i sztuką prezentowaną na znajdujących się tam wystawach. Zwiedzaliśmy kolejno  wystawy ukazujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa. Dodatkową atrakcją wycieczki był spacer po ścieżce edukacyjnej w Ostoi Drozdowskiej. Duże  wrażenie i ogromny entuzjazm wywołała u  dzieci największa w regionie wystawa akwarystyczna Podwodnego Świata Pięciu Kontynentów.

Darmową wycieczkę dla laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego ufundował Burmistrz Wyszkowa. Serdecznie dziękujemy.

R.Ślubowska