„Św. Idzi łączy pokolenia.”

W związku z przygotowaniem do wprowadzenia relikwii św. Idziego do Kościoła parafialnego, katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie zorganizowali konkurs przybliżający postać tego świętego.

Celem konkursu było:

- Zapoznanie z historią życia św. Idziego

- Przybliżenie historii kultu tego świętego w Wyszkowie

- Rozpowszechnianie wzoru świętości

- Integracja uczniów sąsiednich szkół

Najpierw odbył się etap szkolny, który wyłonił 2 najlepszych uczniów: Szymona Dawidczyka z klasy VB i Piotra Twardo z klasy VIb. I to oni przeszli do etapu gminnego.

Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bielawska z kl. VIc.

Wyróżnienia otrzymali: Angelika Bereska kl. VId, Szymon Laskowski    VIb, Paulina Kazimierczyk kl.IVa

Etap Gminny Konkursu odbył się w naszej szkole  7.03.2014r. Przystąpiło do niego 7 Szkół Podstawowych z Gminy Wyszków. Uczniowie byli świetnie przygotowani przez swoich katechetów i wykazali się dużą wiedzą.

•  I miejsce zajęła  Weronika Postek  ze SP nr 1 z Wyszkowa
  •  II miejsce przypadło dla Piotra Twardo z SP nr 2 z Wyszkowa
  •  III miejsce zajęli: Magdalena Decewicz z SP z Leszczydołu Starego i Szymon Dawidczyk SP nr 2 z Wyszkowa.
  •  Wyróżnienie otrzymał również uczeń z Zespołu Szkół Specjalnych z Wyszkowa- Piotr Grzeszkiewicz

Uczniowie otrzymali piękne nagrody przygotowane prze ks. Proboszcza Zdzisława Golana. Pan Dyrektor Wiesław Pasek wręczył uczestnikom konkursu specjalne dyplomy ze zdjęciem postaci św. Idziego. W czasie obrad Jury dzieci otrzymały słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. A było to ciasto z mąki z kasztanów przywiezionej z południowej Francji, z niedalekich okolic gdzie żył i wzrastał do świętości św. Idzi. Konkurs przyczynił się do pielęgnowania lokalnego patriotyzmu i odszukiwania korzeni „Małej Ojczyzny”.

Katechetka Grażyna Sroczyńska

Gminny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 0 - III

''Święty Idzi łączy pokolenia.Dziedzictwo duchowe i kulturalne kultu św.Idziego w Wyszkowie".

Zamknij okno

Odpowiedzialna za etap międzyszkolny i etap szkolny  była katechetka Lucyna Świercz.

Wyniki etapu międzyszkolnego

• I miejsce - Aleksander Frąckiewicz kl.IIIc Szkoła Podstawowa nr1 w Wyszkowie

• II miejsce -  Lena Zalewska kl.Ic Szkola Podstawowa nr 2 w Wyszkowie

Zamknij okno