Z wizytą na Wawelu i nie tylko...

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2022 roku uczniowie klas 7d, 7c, 7f i 8e wraz z opiekunami - Elżbietą Bzurą, Renatą Ciok, Jolantą Królikowską, Darią Skórką i Martyną Turek udali się na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zwiedzili z przewodnikiem wyjątkową Kopalnię Soli w Wieliczce oraz piękne zabytki Krakowa: Bramę Floriańską, Kościół Mariacki z rzeźbionym ołtarzem Wita Stwosza. Wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej, a następnie przechadzali się Sukiennicami na Rynku Głównym. Zwiedzili też sławną Katedrę Wawelską, dotykali Dzwonu Zygmunta, obejrzeli groby w podziemiach i spacerowali bulwarami wiślanymi obok pomnika Smoka Wawelskiego. Uczestnicy wycieczki podziwiali również Grotę Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym, przeszli Wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości, zachwycali się niesamowitymi widokami Doliny Prądnika. Wszystkim bardzo podobała się też Maczuga Herkulesa i Zamek na Pieskowej Skale. Uczniowie wzbogacili swoje wiadomości z geografii, historii oraz sztuki. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.