Klasy 3a i 3b "Poznawały Polskę".

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” w 2022 roku, w dniu 8 listopada 48 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie wzięło udział w całodniowej wycieczce do Warszawy.

Ucząc się i bawiąc, uczniowie poznali fascynującą wystawę w Centrum Nauki Kopernik.  W Łazienkach Królewskich, pod opieką przewodnika, zwiedzili Oranżerię i piękny ogród królewski.  Będąc w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa aktywnie uczestniczyli w lekcjach przyrodniczych, oraz obejrzeli wystawy zwierząt leśnych i egzotycznych.

Wielu wrażeń dostarczył uczniom spacer, kolorowymi o tej porze rok,  alejkami Parku Łazienkowskiego. Uwagę dzieci zwracały liczne zwierzęta przebywające w parku, tj. pawie, wiewiórki,  kaczki. Przy pomniku Fryderyka Chopina uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe.

W trakcie wycieczki nie zabrakło czasu na wspólny, gorący, dwudaniowy posiłek.

Wyjazd do Warszawy był pełen atrakcji, bardzo udany i podobał się wszystkim dzieciom.

H. Ambroziak