Niedziela Palmowa - sukces naszych dzieci i ich rodziców

Niedziela Palmowa to jedna z najważniejszych uroczystości w Kościele, a na pewno najbardziej kolorowa, co szczególnie widać na Mszach św. dla dzieci. Palmy przynoszone przez najmłodszych zachwycają barwami, imponują wielkością.

4,5 metra ma palma wyróżniona pierwszym miejscem w konkursie rozstrzygniętym przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego w kościele św. Wojciecha.Palma, którą wykonali nasi rodzice z dziećmi ze wspólnie zgromadzonych materiałów,  a którą do kościoła zaniósł Bartek Piórkowski z mamą zajęła II miejsce.

To wspólny sukces rodziców i dzieci, którzy  wspaniale zaangażowali się  w przygotowanie i wykonanie tak cudownej  palmy wielkanocnej.

Ewa Mielczarczyk

W naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą palmę z elementami  kurpiowskimi. Dzieci mogły wykonywać palmę indywidualnie lub zespołowo. Mogli pomagać również rodzice. Nie można jednak było do palmy wpleść roślin, które są w Polsce chronione.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V, VI, za których odpowiadała Pani Renata Frydrych, Pani Grażyna Sroczyńska wzięła pod opiekę klasy drugie. Swoja palmę zgłosiły również nasi milusińscy z klasy „O”, którzy pracowali  pod kierunkiem Pani Ewy Mielczarczyk.

Wszystkie palmy były pięknie i pracochłonne.

Etap szkolny wygrały palmy następujących dzieci.

- Gajc Julia i Wiktoria Paś z klasy IId

- Kacper Książek  z klasy IId

- klasa IIc

- klasa „O”a

- Chodkowska Weronika, Zadrożna Lidia i Bereska Andżelika z klasy VId

- Pażuchowski Adam z klasy Va

Palmy tych dzieci wzięły udział w konkursie między parafialnym. I tam na drugie miejsce Ksiądz Biskup  wybrał palmę Gajc Julii i Wiktorii Paś i drugie miejsce zajął również Kacper Książek.  Trzecie miejsce zajęły uczennice z klasy VId Chodkowska Weronika, Zadrożna Lidia i Bereska Andżelika. Dzieci otrzymały nagrody od księdza Proboszcza – piękne książki o Janie Pawle II i słodycze.

Grażyna Sroczyńska