Pogaduchy historyczne o regionie

Dnia 24 kwietnia klasa IIIa odbyła spacer po Wyszkowie zorganizowany przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie.Przewodnikiem wycieczki był regionalista pan Mirosław Powierza.

Podczas spaceru uczniowie zobaczyli pomnik C.K.Norwida przy Liceum Ogolnokształcącym,Obelisk Wazów, mogiłę nieznanego żołnierza przy WOK-u, panoramę rzeki Bug z Parku KF.Wazy, pomnik ku pamięci M.Anielewicza, pomnik Żołnierzy Wyklętych, Skwer Jana Pawła II i Grotę Matki Bożej przy kościele św.Idziego. Uczniowie poznali ważny fragmeny historii naszego miasta, ludzi z nią związanych, upamiętniających ich miejsca i piękne zabytki.

Dziękujemy Bibliotece Miejskiej za spacer z historią o naszym mieście.

Wychowawczyni kl.IIIa – H.Ambroziak

Więcej zdjęć - Tygodnik Informacyjno-Reklamowy Wyszkowiak -30 kwietnia 2014r.

Spacerkiem po Wyszkowie