XIV Gminny Konkurs Ekologiczny.

Dnia 14 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2w Wyszkowie odbył się po raz 14 Gminny Konkurs Ekologiczny.

Hasło tegorocznej edycji to ,,Chrońmy lasy”. Tradycyjnie konkurs podzielony był na 3 części:

wiedzową dla uczniów klas VI ,plastyczną dla uczniów klas V i VI oraz część wiedzowa dla klas III.

W konkursie wiedzowym  pod hasłem „Chrońmy lasy” dla klas VI wzięło udział 16 uczniów z 9 szkół podstawowych gminy Wyszków.  Dzieci  pisały test z zakresu ekologii i sozologii. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele przyrody Tomasz Skwierczyński, Ewa Landoch i Monika Chełmicka.  Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta. I miejsce zajęli Magdalena Decewicz ( SP Leszczydół Stary ) i Damian Bajkowski ( SP nr 2 Wyszków ),    II miejsce Aleksandra Turek ( SP nr 1 Wyszków ) i Angelika Kuch ( SP nr 1 Wyszków ), III miejsce Sylwia Grzegorczyk ( SP Leszczydół Nowiny ). Uczniów przygotowywali nauczyciele: Mirosława Spinek, Ewa Landoch, Elżbieta Kotarska, Marta Abramczyk i Anna Suchta.

Konkurs plastyczny przygotowała i przeprowadziła p. Alicja Kosińska. Wzięło w nim udział 14  uczniów z 7 szkół , którzy przez półtorej godziny wykonywali prace dowolną techniką.

Niezależne jury wyłoniło zwycięzców. I m-ce zajęła Olga Woraczek  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie ,II m-ce Julia Ochmańska ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach ,a III m-ce Zuzanna Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Wyróżnienie otrzymała Julia Bryk ze Szkoły Podstawowej w Rybnie.

Test z wiedzy o ekologii pisało 16 uczniów klas III. Laureatami zostali:

I m-ce : Lena Radziewicz (SP Leszczydół Nowiny)

II m-ce : Zuzanna Staniszewska (SP nr 1 Wyszków), Marta Sadowska (SP nr 5 Wyszków) i Oliwia Szulc (SP nr 2 Wyszków )

III m-ce : Dominika Milczarczyk (SP nr 1 Wyszków )

Wyróżnienia otrzymali : Emilia Wiśniewska (SP Łosinno) i Bartek Prus (SP nr 2 Wyszków ).

Test dla uczniów opracowała p. Wioletta Runo, a nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały panie :

Hanna Ambroziak ,Elżbieta Majewska , Bożena Rozenek ,Barbara  Rusak , Bożena Wyrzykowska oraz p. wicedyrektor Jolanta Przybysz.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami .

Dyrektor p. Wiesław Pasek  podziękował nauczycielom  za  wspaniałe przygotowanie uczniów.

Dyrekcja i organizatorzy zapraszają za rok !