Wystawa z okazji 90-lecia Lasów Państwowych

Dnia 22 V klasa IIIa obejrzała wystawę „Leśne historie” prezentowaną w w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. z okazji 90 – lecia istnienia Lasów Państwowych.

O elementach wystawy opowiadała dzieciom specjalistka, pani Karolina Gizińska.

Uczniowie zapoznali się z

- formami ochrony przyrody w wyszkowskich lasach

- historią Puszczy Białej i leśnikami gospodarującymi na tych terenach

- sprzętem i urządzeniami używanymi w lasach w przeszłości i obecnie

- leśnymi mundurami z dawnych lat

Trzecioklasiści z zainteresowaniem słuchali ’’leśnych historii”. Najciekawszy okazał się sprzęt i urządzenia zgromadzone na wystawie. Każdy z chłopców chciał założyć strój współczesnego drwala. Dziewczynki interesowała dawna maszyna do liczenia używana w lesie. Dzieci mogły dotykać wszystkich zgromadzonych na wystawie eksponatów, co chętnie czyniły. Czując się swobodnie, zadawały pani leśnik pytania.

Udział w wystawie był dla  dzieci ciekawą formą poszerzania wiedzy o lesie i naszym regionie.

Hanna Ambroziak