W hołdzie dla św. Jana Pawła II

W dniu 29.05.2014r Szkoła Podstawowa nr 2 z Wyszkowa przy współpracy

z Parafią św. Idziego,  zorganizowała  V  Gminny  Konkurs  Recytatorski „Z Biblią na Ty” w hołdzie dla  Papieża Św. Jana  Pawła II.  W konkursie wzięło udział 7 Szkół Podstawowych Gminy Wyszków.
  Na wstępie przemówił ks.  Proboszcz Zdzisław Golan, ukazując ponadczasową wartość Biblii.  Uczestnicy pięknie recytowali teksty  z Ksiąg Starego Nowego Testamentu.  Konkurs odbył się z okazji  Tygodnia Biblijnego,  kiedy Kościół pragnie przybliżyć wartość Biblii dla człowieka wierzącego.
Turniej był okazją do spotkania dzieci i nauczycieli, dla których  Święte Księgi są źródłem wiary i stanowią trwałą wartość ogólnoludzkiej kultury.
 Kiedy Jury debatowało nad  przyznaniem miejsc, uczestnicy mogli pożywić się słodkim poczęstunkiem podarowanym przez PSS  „Społem” z Wyszkowa.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Aleksandra Milczarczyk ze SP- z Rybna.
II miejsce ex acquo:  Milena Kowalczyk SP- 5 z Wyszkowa oraz Marcel Zawadzki SP-1 z Wyszkowa
III miejsce:  Paulina Szewczyk SP-2 z Wyszkowa
Wyróżnienia  otrzymali: Uczniowie SP – z Leszczydołu Nowiny: Maria Winkler, Bartosz Durka i Jan Książek.
Wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Pana Burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.
Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu byli: Ks. Mateusz Dobrzycki i katechetka  Grażyna Sroczyńska.