Na sportowo i wesoło

Piknik Sportowy  to jeden z  najbardziej  radosnych dni w naszych zerówkach. Do wspólnej zabawy zgłosiła się większość rodzin ze swoimi pociechami.

Przyszły nawet babcie, które przygotowały pyszne ciasto z truskawkami oraz słodycze. Wszystkich zgromadzonych „sportowców”  na boisku szkolnym powitał Pan Dyrektor Wiesław Pasek, który życzył uczestnikom pikniku  udanych rozgrywek. W prezencie dzieci otrzymały z rąk dyrektora soczek owocowy.

Wszyscy uczestnicy naszej zabawy podzieleni zostali na dwie drużyny ; „Wyszkowa ” i „Polski ”, które przez cały czas pikniku zacięcie ze sobą rywalizowały. Konkurencje, w których toczyła się walka, były często bardzo skomplikowane np. rzut kaloszem do celu, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, strzały piłką nożną do bramki, slalom, wyścig pod tunelem i wiele innych konkurencji. We wszystkich z nich aktywnie uczestniczyły zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Każdy mógł wykazać się swoją sprawnością , pomysłowością  i poczucie,  humoru. W trudnych sytuacjach wszyscy, nawet przeciwnicy,  wzajemnie sobie pomagali, zwłaszcza wtedy, gdy zaczął padać deszcz. Rywalizacja toczyła się zawsze na wesoło, z poszanowaniem przeciwnika i zasadami fair play. Po każdej rozgrywce, dla wzmocnieni sił, dzieci otrzymywały słodkie upominki. W międzyczasie każda rodzina przygotowywała pracę plastyczną, pt. „ Moja super sportowa rodzina piknikowa”.

Podsumowaniem zabawy była loteria fantowa, podczas której każde dziecko otrzymało drobny upominek. Nastąpiło również podsumowanie konkursu plastycznego, gdzie wyróżnienie otrzymała rodzina Gabrysia Grzywacza, III miejsce zajęła  rodzina Piotrusia Zająca , II miejsce rodzina Nikoli Dziuby, a wygrała praca rodziny  Fabiana Brzozowskiego.

Ostatnim punktem pikniku było rozdanie dyplomów i złotych medali wszystkim dzieciom z naszych oddziałów, ponieważ rozgrywki sportowe zawsze kończyły się remisem i na uznanie zasłużyli wszyscy uczestnicy. Żegnając się, rodziny utworzyły wielkie  koło i puściły trzykrotnie meksykańską falę.
Rodzinne spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych emocji i wrażeń, potwierdzeniem tego były brawa, jakie na zakończenie otrzymały organizatorki, panie Ewa Mielczarczyk i Joanna Hanusiak.