Nadbużańskie zakamarki.

Nic nie zapowiadało dobrej pogody , ale słoneczko wyjrzało,  więc otwarci na przygody

w dniu 12 czerwca wyruszyliśmy zdobywać nadbużańskie zakamarki.  Poprowadził nas, niezawodny jak zwykle, pan Jerzy Sitek, odkrywając przed nami uroki ,,Naszej małej Ojczyzny”. Trasa była dość uciążliwa, wiodła wzdłuż rzeki Bug poprzez zarośla i krzewy. Ścieżki często wydeptane przez bobry, miejscowych wędkarzy, wiodły nas w urokliwe miejsca  z widokami na drugi brzeg. Poparzone nogi, podrapane ramiona, pogryzienia komarów , mokre buty  nie odstraszyły nas by podążać wciąż dalej. Jak się okazało było warto! Widzieliśmy domki bobrów, słyszeliśmy śpiew ptaków, zrywaliśmy miętę dla mam do herbaty. Zadziwia różnorodność przyrody tuż za granicami naszego miasta.  Wszyscy byli dzielni, nikt nawet nie stęknął, a w nagrodę oczywiście lody u p. Rełkowej.

Było wspaniale, a panu Jerzemu Sitkowi bardzo dziękujemy za czas poświęcony naszej  hałaśliwej gromadce z IIb.

Klasa II b.