Przyrodnicza ekspedycja grupy 0b

Dzięki uprzejmości Pana Karpińskiego , we wtorek 17.06 mieliśmy możliwość wybrać się na wycieczkę na jego działkę.

Hulanek i swawoli było tam co niemiara. Dzieci doskonale rozpoznawały posadzone i posiane warzywa i owoce m.in. ziemniaki, buraki, fasolkę, pietruszkę, cebulkę, rzodkiewkę, truskawki, porzeczki, jabłka i śliwki. Fabian zauważył na działce kwiatki zwane potocznie byczkami, Ewa dostrzegła koper.  Ku naszemu zaskoczeniu Maja Drosel rozpoznała stonkę ziemniaczaną i nie pomyliła jej z biedronką. Bardzo dużą atrakcją było szukanie ślimaków . Pan Karpiński, nazwany przez dzieci Dziadkiem, pokazał podstawowe narzędzia których używa się na działce.  Dzieci bardzo chętnie zjadły posiłek  na świeżym powietrzu.

Dziękujemy Panu Karpińskiemu - tacie Pani Asi, za miło spędzony czas i przekazanie nam wielu ciekawych informacji !!!

J.Hanusiak