„Mały Wyszkowiak zwiedza Europę”

Pod koniec maja został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Mały Wyszkowiak zwiedza Europę”. Organizatorem konkursu  było Przedszkole nr 9 w Wyszkowie

Konkurs przeznaczony był dla dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w kategorii wiekowej: 4, 5 i 6 lat.

Do udziału w konkursie wpłynęło 37 prac plastycznych z 9 placówek:

- Przedszkole nr 1w Wyszkowie

- Przedszkole nr 3 w Wyszkowie

- Przedszkole Integracyjne nr 4 w Wyszkowie

- Przedszkole nr 7 w Wyszkowie

- Przedszkole nr 9 w Wyszkowie

- Zespół Szkół w Rybnie

- Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie

- Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie

Prace plastyczne oceniane były pod względem walorów artystycznych, zgodnością z tematem, oryginalnością, samodzielnością i jakością wykonania.

Uczennica oddziału 0A z naszej szkoły  Zuzanna Wasilewska zajęła II miejsce w kategorii dzieci najstarszych. Zuzia wybrała się w podróż do  Włoch a jej praca przedstawiał charakterystyczną budowlę dla tego państwa – Koloseum.

Wszystkie prace zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora. Prace zostaną wystawione na wystawie zorganizowanej w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie oraz w Miejskiej Bibliotece w Wyszkowie.

Ewa Mielczarczyk