Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

25 czerwca uczniowie oddziałów przedszkolnych naszej szkoły uroczyście pożegnali  rok szkolny.

Większa część dzieci od nowego roku szkolnego rozpocznie naukę w klasie pierwszej, młodsze  zaś mają możliwość kontynuowania nauki w oddziale zerowym. Na uroczystość przybył pan dyrektor Wiesław Pasek oraz pani wicedyrektor Jolanta Przybysz. Żegnając zgromadzonych przedszkolaków pan dyrektor z uznaniem odniósł się dla wysiłku, jaki włożyli w przygotowanie się do podjęcia nauki w klasie pierwszej .  Przypomniał także, że od nowego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych otrzymają  za darmo nowe podręczniki. Zwrócił uwagę na bezpieczne i ostrożne zachowanie dzieci  podczas  letniego wypoczynku. Za trud włożony w poszerzanie swoich umiejętności i wiadomości wspólnie z panią wicedyrektor wszystkim uczniom wręczyli pamiątkowe dyplomy i piękne kolorowe książki ufundowane przez szkołę  Na zakończenie części oficjalnej pan dyrektor życzył wszystkim zgromadzonym na uroczystości  wspaniałych i  udanych wakacji. W części drugiej spotkania dzieci z obu oddziałów wspólnie wystąpiły w krótkim programie artystycznym recytując wiersze i śpiewając piosenki. Były także podziękowania i kwiaty dla dyrekcji i nauczycieli oraz długie pożegnania przedszkolaków, którym często trudno było rozstać się ze swoimi paniami.

Ewa Mielczarczyk