„Życie składa się z przywitań i pożegnań” Wiktor Hugo.

Tymi słowami pan dyrektor Wiesław Pasek rozpoczął pożegnanie absolwentów naszej szkoły, które odbyło się 26 czerwca w Domu Kultury „Hutnik”.

W uroczystości brała udział dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście.

Dyrektor podsumował pracę szkoły i osiągnięcia szóstoklasistów: 85 uczniów ukończyło szkołę podstawową, w tym 32 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, a 27 odebrało najwyższe odznaczenie uczniowskie - Srebrne Tarcze:

6a – Dominika Brejnak, Mateusz Borucki, Julia Liwska, Dawid Nowosielski, Julia Kulesza, Karolina Zęgota, Patryk Szczepaniak, Gabriela Bączek;

6b – Piotr Twardo, Adam Pietrzykowski, Szymon Laskowski, Kacper Księżak, Wiktoria Brejt, Wiktor Skoczylas, Jakub Rogalski, Katarzyna Dudkiewicz;

6c – Karol Urbaniak, Krystyna Książek, Szymon Soliwoda, Paulina Szewczyk;

6d – Damian Bajkowski, Angelika Bereska, Rafał Chmieliński, Weronika Chodkowska, Klaudia Urbaniak, Lidia Zadrożna.

Nagrodę naukową za średnią 5,6 i więcej oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania otrzymało czterech uczniów:  Piotr Twardo (5,9), Adam Pietrzykowski (5,7), Dominika Brejnak (5,6) i Damian Bajkowski (5,8).

Prymusem szkoły został Adam Pietrzykowski. Tytuł wiceprymusa otrzymali Piotr Twardo i Damian Bajkowski. Statuetki wręczyli: przewodnicząca Rady Miejskiej pani Elżbieta Piórkowska i prezes firmy Serwoll Dajmex pan Józef Wronkowski.

Najlepsi uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i więcej, z rąk przewodniczącego Rady Rodziców otrzymali nagrody książkowe.

Ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar przez uczniów klas szóstych, że nie przyniosą ujmy naszej szkole, a następnie przekazanie sztandaru klasom piątym.

Niezwykle wzruszającym momentem całej uroczystości było wręczenie absolwentom przez wychowawczynie klas panią Marię Błaszczak, panią Renatę Fydrych, panią Ewę Landoch i panią Alicję Kosińską świadectw i zaświadczeń z egzaminu zewnętrznego, a najaktywniejszym rodzicom podziękowań. Na uściski odważyli się nawet najbardziej wstydliwi.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie, czym zachwycili i rozbawili zgromadzoną publiczność.

Gratulujemy wszystkim uczniom, życzymy sukcesów w nowej szkole, jak również udanych wakacji oraz bezpiecznego wypoczynku.

Marta Sadowska