Smacznie i zdrowo

12 listopada uczniowie klas pierwszych  wzięli udział w zajęciach promujących zdrowe odżywianie się, prowadzonych przez przedstawicielkę firmy zaopatrującej naszą szkołę w mleko.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co może się zdarzyć, gdy dziecko nie zje śniadania lub nie spożywa regularnie 5 posiłków dziennie i co to są właściwe nawyki żywieniowe.

Wiedzą już, że najzdrowsze są owoce i warzywa oraz produkty zbożowe, w których znajduje się błonnik- tzw. czyściciel organizmu. Wiele radości ale także i problemów sprawiło dzieciom rozpoznawanie różnych nasion np. soczewicy, sezamu, siemienia lnianego itp.

Bardzo interesujące było zadanie polegające na uzupełnianiu piramidy zdrowego odżywiania się. Wszystkie dzieci na podsumowanie zajęć właściwie ją uzupełniły. Nie zabrakło także pracy domowej. Dzieci wspólnie z rodzicami mają za zadanie samodzielnie uzupełnić jeszcze raz taką piramidę w domu. Powodzenia!

Ewa Mielczarczyk