Wycieczka do Torunia

W dniach 22-24 kwietnia klasy IIIa i IIIb pod opieką wychowawczyń Katarzyny Zacharskiej i Wioletty Runo, wyruszyły do Torunia ,

miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika.

Dzieci przebrane w stroje średniowieczne , zwiedzały miasto, poznając jego historię. Wszystkich zachwycił wieczorny spacer, ponieważ Toruńska Starówka skąpana była w magicznych iluminacjach.

Kolejne dni były również ciekawe, ponieważ poznaliśmy świat toruńskiego piernika, odwiedziliśmy orbitarium a w nim  interaktywną wystawę. W planetarium obejrzeliśmy niezwykły seans przy muzyce po bezkresach kosmosu.

Wieczorem zwiedzaliśmy toruńskie fortyfikacje, byliśmy na lekcji o nietoperzach, bawiliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Ostatni dzień to wizyta w Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Tu dzieci brały udział w niezwykłych warsztatach-czerpanie papier, zabawa pisania gęsim piórem i własnoręczne drukowanie certyfikatu pobytu w muzeum.

Wycieczka zostawiła bardzo miłe wspomnienia i smak piernika.

Wioletta Runo.