PRZEDŚWIĄTECZNA WARSZAWA

W nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia klasy 4B i 4D pod opieką pani Marty Sadowskiej, pani Renaty Ciok oraz dwóch mam wybrały się 14 grudnia na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem  wyjazdu była Manufaktura Cukierków, która urzekła wszystkich już od samego wejścia zapachem i bajkowymi kolorami. Dzieci zobaczyły proces tworzenia cukierków i karmelowych dzieł sztuki, a także miały okazje same własnoręcznie ukręcić lizaka.

Piękny choć grudniowy dzień zachęcił nas również do spaceru po warszawskiej Starówce, gdzie obejrzeliśmy fasadę Zamku Królewskiego, przeszliśmy po murach Barbakanu oraz podziwialiśmy przygotowane iluminacje.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Pałacu w Wilanowie. Zwiedziliśmy siedzibę króla Jana III Sobieskiego, a także dzięki warsztatom „Pierwsza gwiazdka” dowiedzieliśmy się, jak władca i jego rodzina spędzali święta, a także, jak zmieniły się obchody tychże świąt na przestrzeni wieków.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do Wyszkowa.

M.Sadowska