Wycieczka do Huty Szkła.

27 stycznia 2016r. klasa VI b pod opieką pani E. Biernackiej i M. Chełmickiej odwiedziła wyszkowską Hutę Szkła.

Najstarsza część tej fabryki ma już ponad 100 lat i w latach 50 XX wieku zatrudniała najwięcej pracowników w porównaniu do innych zakładów w naszym powiecie.

Uczniowie poznali historię tego zakładu oraz technologię produkcji szklanych butelek.

Uprzejmi pracownicy zakładu oprowadzili nas po hali produkcyjnej i na żywo mogliśmy zobaczyć jak powstają butelki i w jak trudnych warunkach pracują osoby tam zatrudnione.

Z pogadanki wynikało, że szkło jest jedynym materiałem opakowaniowym bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia oraz dla naszej planety. Powstaje tylko z naturalnych składników, służy do wielokrotnego użytku oraz jest w pełni odnawialne.

Emilia Biernacka