Majowa wycieczka klas : IIc i IId

Dnia 21 maja klasy IIc i IId pod opieką wychowawczyń Bożeny Wyrzykowskiej i Elżbiety Majewskiej,uczestniczyły w wycieczce do Drozdowa, Łomży i Nowogrodu.

W Drozdowie dzieci zwiedzały Muzeum Przyrodnicze, gdzie obejrzały bardzo ciekawy świat flory i fauny tego regionu. Równie ciekawa okazała się wizyta w Teatrze Lalek w Łomży. Dzieci obejrzały sztukę pt.,,Pinokio”, a następnie wzięły udział w lekcji edukacyjnej na której wykonywały bardzo ciekawe i zabawne ćwiczenia  dykcji . Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu w Nowogrodzie . Tu uczniowie obejrzeli stare chaty kurpiowskie z pełnym wyposażeniem, młyn, kuźnię.

Dowiedzieli się również, że są Kurpiami pochodzącymi z Kurpi Białych. Dzieci wróciły do domów w bardzo dobrych humorach.

Elżbieta Majewska