Klasa IVa i Ve w Warszawie

4 listopada uczniowie klasy IVa i Ve pod opieką p. A. Kosińskiej, E. Landoch

i rodzica p. B. Gemzy odwiedzili Warszawę.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Przez 3 godziny mogliśmy nie tylko oglądać ale też samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe. Przekonaliśmy się, że nauka to fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił na nas niesamowite wrażenie.
Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy była Manufaktura Cukierków. Obejrzeliśmy pokaz ręcznego tworzenia słodyczy o bajecznych kształtach. Bardzo interesujące, było tzw. rozciąganie cukru oraz przygotowanie poszczególnych elementów do złożenia wzoru, który w efekcie końcowym ukazał się w cukierku. Po pokazie wszyscy mogliśmy spróbować powstałych kolorowych i pachnących cukierków i lizaków.
Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy.
Ewa Landoch