Kolejna wspaniała wycieczka do Łomży.

Dania 9 listopada 2012 r ,46 uczniów z klas I-III naszej szkoły, wyjechało na wycieczkę całodniową do Łomży. To już drugi wyjazd zorganizowany wspólnie z Fundacją ,,Idzik”( z siedzibą w Wyszkowie ,ul. Białostocka 12) , która w większości sfinansowała wyjazd, w ramach realizowanego zadania publicznego: ,,Prowadzenie  profilaktycznej działalności informacyjno-edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych dla dzieci ,młodzieży  i dorosłych, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych i profilaktycznych przedsięwzięć promujących zdrowy tryb życia".Uczniowie zwiedzili dawną siedzibę rodu Lutosławskich w Drozdowie oraz zgromadzone tam eksponaty w założonym Muzeum Przyrody. Wyjątkowa okazała się wystawa ptaków batalionów.W Teatrze ,,Lalki i Aktora” w Łomży , dzieci obejrzały niezwykły spektakl pt. ,,Piękna i Bestia”, gdzie lalki ożywione techniką marionetek odegrały historię, w której dobro zwyciężyło zło, a miłość przyniosła kres działania złego czaru.Po spektaklu dzieci podziwiały panoramę miasta z wieży widokowej teatru.W Muzeum Diecezjalnym uczniowie poznali zbytki sztuki religijnej i świeckiej, pochodzącej z terenu Diecezji Łomżyńskiej oraz wystawę ikon ze zbioru Muzeum Ikon w Supraślu.

Dyrekcja szkoły, uczniowie  oraz rodzice dziękują Fundacji ,,Idzik” za współpracę.

Hanna Ambroziak