Wycieczka do Torunia i Solca Kujawskiego.

W dniach 22 - 23 maja uczniowie kl. 3d i 3e byli na wycieczce w Toruniu i Solcu Kujawskim.

Przewodnik w  stroju Krzyżaka powitał wszystkie dzieci i zaprosił do zwiedzania Torunia z epoki średniowiecza. Uczniowie przebrani również w stroje krzyżackie przeszli w szwadronie na teren Zamku Krzyżackiego, gdzie odbyło się przyjęcie do Krzyżackiego Nowicjatu. W Toruniu uczniowie zwiedzili wiele zabytków m.in. średniowieczne mury miejskie, bramy( Klasztorna, Mostowa), baszty ( Krzywa Wieża), spichlerze, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski, Kamienicę pod Gwiazdą, Dwór Artusa, pomnik Kopernika i Flisaka. Samodzielnie wypiekali pierniki. Odwiedzili też Muzeum Zabawek. Bardzo ciekawą atrakcją była gra miejska. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i rozwiązywali zadania wg otrzymanych kart pracy rozpoznając ze zdjęć poznane podczas spaceru z przewodnikiem miejsca. Gra dostarczyła dzieciom bardzo wiele emocji. Nocleg w hotelu był również dla dzieci wielkim przeżyciem. Następnego dnia uczniowie byli w parku dinozaurów Jura Park w Solcu Kujawskim. Jest to miejsce pełne realistycznych dinozaurów sprzed milionów lat. Wycieczka zakończyła się wspaniałą zabawą w Parku Rozrywki. Dzieci wróciły do domu bardzo zmęczone, ale też bardzo, bardzo zadowoleni.

E.Majewska