Wycieczka do Kazimierza Dolnego klasy IIIb, Va, Vd

W dniach 10-11 czerwca 2019r klasy IIIb, IVc, IVd, IVf, Va, Vd uczestniczyły w wycieczce doKazimierza Dolnego, Janowca, Magicznych Ogrodów w Janowcu.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek bastejowy i staropolski dwór wraz z zespołem parkowym w Janowcu nad Wisłą. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem do Kazimierza Dolnego w którym weszliśmy na Górę Trzech Krzyży, zamek i basztę, kościół farny. Następnie przejechaliśmy Melexami do Wąwozu Korzeniowy Dół.

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu pojechaliśmy autokarem do Magicznych Ogrodów koło Janowca, które usytuowane są wśród łąk, lasów i wąwozów. To pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną , baśniową historię. Opowieść o Czarodzieju Zoranie, twórcy ogrodu, przekazywana jest gościom przez ponad trzydzieści ruchomych figur. Wśród drzew, tysięcy krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy. Dzieci mogły zwiedzać świat Magicznych Ogrodów jednocześnie  doświadczając, pobudzając zmysły, kreatywność i wyobraźnię.

J.Hanusiak