NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ .

W drugim półroczu zajęcia korekcyjo-kompensacyjne były kontynuowane i ich głównym celem była nauka poprzez zabawę.

Dzięki aktywizującym metodom pracy pobudza się prawą półkulę mózgu, która wzbudza pozytywne emocje u uczniów oraz angażuje ich wyobraźnię. Ma to także wpływ na zapamiętywanie materiału. Uczniowie mieli okazję do tworzenia słów z określonych liter napisanych na plastikowych zakrętkach czy tworzenia komputerowych chmur wyrazów na poznanych zasadach ortograficznych. Na zajęciach także była stosowana terapia ręki, która wpływa na poprawę jakości pisma ucznia. Jednym z ćwiczeń, a zarazem wspaniałą zabawą jest tworzenie slime'ów. Na zakończenie zajęć uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami.

E. Biernacka