MIĘDZY ILUZJĄ A TEATREM.

W słoneczny poniedziałek klasy 4a i 4c udały się do stolicy. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście.

Chwila skupienia była przy Pomniku Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.
Podczas spaceru atrakcją okazał się duży, ścienny zegar wskazujący godziny znakami zodiaku. Mieliśmy okazję usłyszeć o godzinie 10.00 melodię do wiersza Marii Konopnickiej wygrywaną przez zegar.
Mnóstwo zabawy przysporzył pobyt w niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów, który znajduje się w Muzeum Iluzji.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Kamienica i obejrzenie spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, który dostarczył wielu powodów do śmiechu jak i wzruszeń.
Wycieczkę uważamy za udaną i czekamy na kolejną.
E. Biernacka
M. Sadowska