Wycieczka z cyklu ,,Poznaj Polskę".

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę” , klasy 2b i 2c wzięły udział w  całodniowej wycieczce do Białowieży. Celem wycieczki było poznanie pięknego terenu puszczy białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego.

Uczniowie pod kierunkiem przewodnika  oglądali bogate eksponaty muzeum, a także mieli możliwość obserwacji żywych zwierząt w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki i ryś. Rezerwat pokazowy jest znaczną atrakcją turystyczną, służy również edukacji przyrodniczej młodzieży szkolnej odwiedzającej Białowieżę.

Po długim spacerze wycieczkowicze posilili  się obiadem w lokalnej restauracji. Wycieczka była  bardzo ciekawa i pouczająca. Pokazała nam , jak piękny jest nasz kraj.